Czysty oraz nowoczesny Kraków

Jednym z globalnych przeszkód w większości polskich miast jest komunikacja. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się przez wzrost liczby aut na polskich ulicach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który pozwoli zwiększyć wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność gospodarki miasta.

Wśród innych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski prezydent
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.

Podobne artykuły