włoska restauracja w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród wielu możliwości, które daje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. Gdzie zjeść w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, focaccia, minestrone oraz liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film