choroba alkoholowa 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie musisz sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur terapii, które pomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

alkoholizm

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez zespół ekspertów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed rozpoczęciem kuracji figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Nieraz jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także nawiązać debatę na temat osiągalnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma poprawnego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.

Podobne artykuły